>> Historická kuchyňa

V projekte „Stredoveká kuchyňa“ sa snažíme o čo najvernejšiu rekonštrukciu táborovej kuchyne z druhej polovice 14. storočia.

Samotná konštrukcia kuchyne je z dreva a je samozrejme vytvorená podľa historickej predlohy. Výbavu kuchyne tvoria cínové, medené, mosadzné, železné, drevené ale i kameninové a hlinené riady či kuchynské pomôcky, ktoré boli používané už i v 14. storočí. Súčasťou sú samozrejme i kuchynské stoly, lavice či peň a sekery na rúbanie dreva.

Jedlá ktoré varíme v našej kuchyni, sú taktiež datované už od tohto obdobia. Recepty pochádzajú hlavne z kuchárskej knihy Daz bůch von gůter Spise ktorú medzi rokmi 1345 – 1354 napísal Michael de Leone notár arcibiskupa z Würzburgu.

Okrem tohto originálneho a dochovaného zdroja, čerpáme našu inšpiráciu receptov i z dnešných publikácií („Jídlo a pití v pravěku a středověku“, „S vareškou dvoma tisícročiami“).

Všetky jedlá sú samozrejme pripravované na otvorenom ohni a za použitia autentických surovín, ktoré naši predkovia poznali a využívali už počas vrcholového stredoveku.